ali

قابلیت‌ها و توانمندی‌های دپارتمان ویپ و شبکه

این شرکت دارای متخصصین مجرب در زمینه‏های الکترونیک، نرم‌افزار، فناوری اطلاعات، مکاترونیک و مدیریت می‌باشد. تحصیلات عالی دانشگاهی در کنار مهارت‌های تخصصی‌ اعضا، نشان از توان بالای تحقیقاتی و اجرایی این شرکت دارد. شرکت مولد علم با اتکا به توان، سابقه فنی و علمی خود و بهره‌گیری از تکنولوژی‌های نوین، توانایی ساخت سیستم‌های هوشمند برای کاربردهای گوناگون در حوزه‌های صنعتی، خانگی، پزشکی، نظامی، محیط زیست، کشاورزی و غیره را دارد. در ادامه به شرح توانمندی‌های شرکت در حوزه‌های مختلف می‌پردازیم.

ویپ و شبکه
ویپ و شبکه

 

1) طراحی سیستم‏های VoIP:

به دليل نفوذ و رشد بسيار سريع شبکه‌هاي مبتني بر IP و بستر سازي مناسب زير ساخت‏ها, شبکه يکپارچه داده، صدا و تصوير بر اساس‌ IP بنا مي‏شود. ارتباطات مبتني بر IP سيستمي جامع و فراگير است که بسياري از ناممکن‌هاي گذشته را به راحتي در اختيار مي‌گذارد و راه حل‏هايي حرفه‌اي و گسترده را در سطح عالی ارايه مي‌نمايد. در چند سال اخير، اصطلاح همگرايي در صنعت ارتباطات داده‌اي مطرح شده و به معناي بکارگيري و انتقال انواع داده، صدا و تصوير به روي شبکه يکسان IP است. به طور کلي مي‏توان فوايد اجراي VoIP را به سه دسته کلي تقسيم نمود: 1- صرفه جويي در هزينه‏ها 2- ارايه قابليت‏ها و امکانات جديد 3- همگرايي يا يکپارچگي تکنولوژي‏ها.

2) شبکه ‏های حسگر بی سیم:

امروزه اجرای سیم کشی‌های متعدد در سیستم‌های کنترلی در بسیار مواقع امکان‌پذیر نمی‌باشد. شرکت مولد علم با استفاده از آخرین تکنولوژی‌های بی‌سیم در حوزه‌های کنترل هوشمند توانسته است این مشکل را مرتفع نماید. از جمله مهمترین پروتکل بی‌سیم مورد استفاده در این شرکت پروتکل قدرتمند ZigBee می‌باشد.

یک شبکه حسگر بی‌سیم، مجموعه‌ای از حسگرها (PIR، حرارت، دود، دوربین و غیره) را در برمی‌گیرد که با ارسال داده‌های خود به مرکز کنترل، جهت پردازش‏های لازم و دستورات لازم را به عمل کنندگان آن سیستم (ربات‌ها و بازوهای مکانیکی، بخش اطفا حریق، آژیرها، دستگاه‌های سرمایشی و گرمایشی، چراغ‌ها و غیره ) ارسال می‌نماید. مرکز کنترل شبکه‏های حسگر بی‌سیم با کاربردهای متنوع از قبیل سیستم‏های حفاظت الکترونیک و سیستم‏های اتوماسیون صنعتی و به طور کلی سیستم‌های هوشمند طراحی و مورد استفاده قرار می‏گیرد.

3) راه اندازی سیستم های ارتباطی تحت بستر وب، GSM ، GPRS و GPS :

ارتباطات بین اجزا یک سیستم و یا چندین سیستم می‌تواند تحت بسترهای مختلفی صورت گیرد. این شرکت توانایی طراحی، ساخت و پیکربندی ارتباطات سیستم یا سیستم‌های مختلف را تحت بستر وب،GSM ، GPRS و GPS را با توجه به شرایط داخلی کشور داراست.

4) طراحی و پیاده سازی سیستم های GIS:

گردآوری داده های مکانی و توصیفی در یک پایگاه داده از مشخصه‏های اصلی GIS است. جامع بودن GIS آن را وارد سیستم‏های مهندسی و صنعتی کرده است. اطلاع از موقعیت روبات‏های متحرک و مدل‏سازی آن بر روی نقشه، همچنین بهینه سازی‏های وابسته به موقعیت از موارد کاربردی GIS می‏باشد. ساخت این گونه سیستم‏ها به صورت بومی سازی شده از توانمندی‏های شرکت مولد علم می‏باشد.

5) طراحی و پیاده سازی سیستم های مبتنی بر تکنولوژی های RFID و NFC

در سال‌های اخیر تکنولوژی RFID یا Radio Frequency Identification به یکی از مهم‌ترین حوزه‌های فناوری اطلاعات مبدل گشته و توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. RFID با به حداقل رساندن عملیات دستی، افزایش میزان صحت و دقت عملیات و نظارت بهتر مدیران را فراهم می‌نماید. استفاده از این فناوری نوین در عرصه‌های مختلف اقتصادی و صنعتی با گسترش روزافزونی مواجه است که در این شرکت به کاربرهای آن در صنایع مختلف پرداخته است.
فناوری NFC یا Near Field Communication یک ارتباط رمزگذاری شده‌ی بی‌سیم با برد کوتاه در فاصله‌ی 4 سانتیمتر و کمتر است که در باند فرکانسی MHz 13.56 توانایی تبادل اطلاعات با سرعت Kb/s 424(به صورت میانگین) را دارد. NFC قادر است با کارت‌های هوشمند غیر تماسی ISO/IEC 1443 موجود و همچنین سایر دستگاه‌های مجهز به NFC ارتباط برقرار کرده و به راحتی به تبادل اطلاعات با آن‌ها بپردازد. از همین رو این فناوری با زیرساخت‌های موجود پرداخت غیر تماسی مورد استفاده در سامانه حمل و نقل عمومی و پرداخت‌های خرد سازگار می‌باشد. تکنولوژی NFC به عنوان زیر مجموعه‏ای قابل تعمیم از RFID است.

 دستاوردها و محصولات ویپ و شبکه

با توجه به اهمیت و گستردگی کاربردهای سیستم‌های هوشمند در حوزه‌های مختلف، دستاوردها و محصولات شرکت براساس حوزه کاربرد معرفی می‌گردند. لازم به ذکر است بعضی از محصولات به علت عملکرد پرکاربرد خود می‌توانند در حوزه‌های دیگری نیز کاربرد داشته باشد.

1) سیستم‏های تلفنی مبتنی بر VoIP:

اجرای سیستم‏های متن باز استریکس، اپلاینس‏های قدرتمند، راهکارهای مایکروسافت لینکس، و در کل ارائه راه حل‏های جامع سیستم ها تلفنی مبتنی بر VoIP، جهت حداقل نمودن هزینه‏های سازمانی و ایجاد خدمات ارزش افزوده، از قابلیت‏های کلیدی و تجربیات ارزشمند تیم فناوری اطلاعات و ارتباطات این شرکت می‏باشد که می‏تواند باتوجه به شرایط هر سازمان مناسب‏ترین راه حل پیشنهاد و اجرایی گردد.

2) سیستم تماس گیرنده خودکار میدایل (MEDial)

سیستم تماس خودکار هوشمند(Predictive Dialing Or Auto Dialer)  که عموما کاربردهای تبلیغاتی دارد یکی از محصولات نرم افزاری شرکت مولد علم می باشد.
با استفاده از این سیستم می توانید بدون نیاز به پرداخت هزینه های گزاف تبلیغات و یا اطلاع رسانی به مشتریان، به راحتی (با استفاده از سیستم تلفنی مبتنی بر نرم افزار مشهور استریسک) پیام های تبلیغاتی مختلفی را برای لیستی از مخاطبین که شماره آنها به صورت فایل متنی با فرمت CSV File در سیستم آپلود شده است، پخش نمایید.

3) ماژول ارتباط سیستم ویپ با سامانه ارتباط با مشتری سیارمی(CRMME)

4) سیستم مدیریت فکس سازمانی میفکس (MEFax)

5) سیستم نظر سنجی تلفنی میپول (MEPoll)

6) ماژول ارتباط سیستم ویپ با سیستم پیامکی میمسیج (MEMessege)

7) فروشگاه اینترنتی ژیکال (www.zhicall.ir)

8) شبکه های کامپیوتری:

امروزه پیشرفت و توسعه مرزهای دانش به گسترش شبکه های کامپیوتری وابسته شده است. به طوری که شبکه‌ها زیرساختی مهم برای پیاده سازی سیستم‏های اطلاعاتی می‏باشند. این شرکت با توجه به حوزه فعالیت خود با به کارگیری از متخصصین مجرب قابلیت اجرای پیچیده ترین شبکه های کامپیوتری را دارد.