ali

با رشد و توسعه فناوری اطلاعات در دنیا، گسترش استفاده از نرم افزار در سازمانها و موسسات آغاز شد و با آشکار شدن توانایی وآثارمثبت آن، نیاز بیشتری به تولید سيستم هاي رايانه اي در كشور به وجود آمد. شركت مولد علم با هدف ايفاي نقش موثر در تامین نياز و توسعه سامانه های نرم افزاری حرفه ای و پیشرفته، فعاليت خود را در این زمینه آغاز نمود. با توليد وافزایش حجم اسناد و اطلاعات در سازمان ها ، مديريت اسناد بصورت دستی میسر نبوده و نياز به یک سامانه مکانیزه برای نگهداری وسهولت استفاده از اين اطلاعات به وجود آمده است، اين شركت آرشيو الكترونكيي و سپس آرشيو تخصصي نقشه و عكس را عرضه نموده است.

 

 

با توسعه زير ساخت هاي اینترنتی نگارش تحت Web نرم افزار فوق نیز معرفی شد و امکان تحقق یکپارچگي فعاليت ها را در گستره جغرافیایی سازمان ها فراهم کرد.رقومی کردن اسناد و ایجاد آرشیو های فنی و اداری از فعالیت های دیگر شرکت مولد علم است. اسناد کاغذی جاگیر و در معرض نابودی هستند و استفاده از آنها در حجم زیاد بسیار مشکل است. با به کارگیری امکانات سامانه های شركت مولد علم، خدمات مربوط به تبديل اسناد كاغذي به ديجيتال (آرشیوهای فني و اداري) را به سازمان ها و موسسات ارائه مي نمايد. توانایی ارائه راه حل های نرم افزاری و تولید سامانه های نرم افزاری در این شرکت با تکیه بر تخصص و تجربه متخصصان شرکت و با ابزارهای تولید شده در طول دوره فعالیت شرکت حاصل می شود. این ابزار امکان تولید نرم افزارهایی با قابلیت های زیاد در زمان کوتاه و با بهترین کیفیت را فراهم می‌کند. از جمله این ابزار می توان به موتور جستجو، موتورگردشکار، گزارش ساز پویا، سیستم فرم ساز، ابزار امن سازی و دستیابی به ابعاد کیفیت در تولید نرم افزار اشاره نمود. با استفاده از این ابزار شرکت مولد علم راه حل های متعددی را در زمان کوتاه طراحی و اجرا نموده است ازجمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

سيستم ها ي اتوماسيو ن اداري و مديريت اطلاعات و اسناد

موسسات استفاده كننده از اين نرم افزار توانسته اند سيستم مديريت اسناد مجتمع را در سطح سازمان پياده نموده و از امكانات آرشيو الكترونیكي اسناد، تعريف فرمهاي سازمان، تعريف بانكهاي اطلاعاتي متنوع و گزارش گيري قابل انعطاف همچنين دسترسي سريع و آسان به كليه اسناد سازمان از هر مكان بهره مند گردند.

سامانه دورکاری الکترونیکی ایران رایانه

با احساس نیاز بازار انفورماتیک به سیستمهای مدیریت دورکاری، شرکت مولد علم با به کارگیری محصولات خود، اقدام به توسعه و تولید این سامانه نموده است. نگارش سامانه دوركاري بصورت الكترونكي با توجه به ابزارهاي قدرتمندي همچون طراحي فرم ، موتور گردش كار ، موتور جستجوي پيشرفته و گزارش ساز پويا، پياده سازي شده و به انجام رسیده است. سازمانهایی که از این سیستم به صورت عملیاتی استفاده می کنند، می تواند در زمان کوتاهتری بااضافه کردن این سامانه، نيازهاي مدیریت دورکاری خود را نیز برطرف نمایند.

سیستم های نرم افزاری امن

بخشي از فعاليت فني شركت ايجاد سيستم ها و مكانيزم هاي مختلف امنيتي از بابت امنيت نگهداري و تبادل اطلاعات و مديريت دسترسي به سيستم ها واطلاعات و همچنين امنيت حفظ اطلاعات در مقابل حوادث طبيعي و خطاهاي انساني و دسترسی غیر مجاز مي باشد، بطوري كه امنيت خاطر كارفرمايان از بابت حفظ اطلاعات و اسناد كه دارائي ارزشمند هر سازمان محسوب مي شوند، فراهم شده است . امنیت یکی از نیازهای جدی واساسی هر سامانه نرم افزاری است که با شناخت صحیح وبا استفاده از ابزار مناسب قابل حصول است. درج و كنترل امضاي ديجيتال, كد گذاري روي اسناد و ضمائم, تشخيص هويت دوگانه با استفاده از Token و يا Smart Card جزئي از كل امكانات امنيتي نرم افزارهاي شرکت مولد علم مي باشد.

گردش كار(Workflow) توليد و تبادل اسناد سازمان بر اساس الگوي بهينه شده فعاليت ها

در پياده سازي گردش کار مکانيزه در سازمان، فرآيندهاي كاري (Business Processes) سازمان شناسايي، اصلاح، طراحي و پياده سازي مي شوند اين فرآيندها با در نظر گرفتن منابع انساني ، نقش ها، پست هاي سازماني و اطلاعات موجود در سازمان جهت نيل به اهداف کاري سازمان مكانيزه مي شوند. فرايندهاي گردش كاري ارتباط بسيار نزدكي با ساير مفاهيم تشيكل دهنده ساختار سازماني از قبيل عملكرد، تيم هاي كاري، پروژه‌ها، سياست ها و سلسله مراتب سازماني دارند. هدف عمده و اصلي نرم افزار هاي گردش كار، ارائه راهكار ساده، خودکار و از پيش تعيين شده جهت انجام فعاليت هاي پيچيده و تكراري درون سازمان مي باشد.